TÜ kliinikumi lastefond: me ei eelista kuidagi üht abivajajat teisele

 (9)
mõmmi
Foto: Andres Putting

Lastefondi tegevjuht Küllike Saar kinnitas, et fond on ihtüoosihaigeid lapsi toetanud juba seitse aastat.

Lastefondi teatel on seoses hiljuti palju tähelepanu pälvinud 8-aastase ihtüoosihaige Kaido looga paljud kaaskodanikud küsinud, miks tõttas Lastefond appi just Kaidole. "Tegelikult oleme ihtüoosihaigeid lapsi toetanud juba seitse aastat kokku rohkem kui 30 000 euroga. Kuna aga Kaidole nimeliselt annetati selline summa, siis kasutame seda ka valdavalt tema heaks. Tema vanaema samas nõustus lahkelt jagama osa annetustest ka teiste abivajajatega," märgib ta.

Saare sõnul ei eelista Lastefond kuidagi üht abivajajat teisele, kuid paraku saab aidata vaid neid, kes nendeni jõuavad. "Oleme korduvalt saatnud Eesti kõikidesse valdadesse palve teatada meile meditsiinilist abi vajavatest lastest, kuid tagasiside on olnud napp. Meie aga saame tugineda ainult meile esitatud taotlustele. Viimase saavad meile esitada kõik era- ja juriidilised isikud väga lihtsalt meie kodulehe vahendusel."

Seega kutsubki Lastefond kõiki üles märkama meditsiinilist abi vajavaid lapsi endi ümber ja neist teada andma. Abi ei peaks pelgama küsida ka hädasolijad ise.

"Me püüame võimalusel aidata kõiki lapsi, kelle ravi haigekassa kas üldse mitte või piisaval määral ei toeta. Tuleb vaid esitada koos taotlusega arstipoolne kommentaar abivajaja haigusloo ning ravi/aparatuuri vajaduse osas ja omavalitsuse kinnitus ebapiisavast või puudulikust toetusvõimalusest," selgitab tegevjuht.

Seotud lood:

Taotluse esitamiseks tuleb minna Lastefondi kodulehele, klõpsata menüüpunktil "Abivajajale" (http://lastefond.ee/abivajajale), laadida alla vastav dokumendivorm ning see täidetuna koos vajalike lisadokumentidega Lastefondile saata. Edasi võetakse taotlejaga ühendust, täpsustatakse vajadusel taotluses kirjapandut ning seejärel esitatakse see fondi nõukogule toetusotsuse langetamiseks. Toetusotsuse langetamise järgselt võetakse taotluse esitajaga ühendust ning täpsustatakse edasist.

Fondi poole saavad abipalvega pöörduda kõik toetust vajavad inimesed, kel tuleb hoolt kanda haige lapse eest. Iseendast või oma abi vajavast kaaskondlasest teada andmiseks tuleks täita vastav taotlus Lastefondi kodulehel.