TTÜ-s juba viis nakatunut. Koroonaviirus jõudis ka ülikooli ühiselamusse

 (141)
Täiendatud kl 18.27. Ülikool valmistub distantsõppeks
TTÜ Inseneeriateaduskonna lõpetamine
TTÜ Inseneeriateaduskonna lõpetamineFoto: Madis Veltman

Eile teatati, et ühel Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) tudengil tuvastati koroonaviirus. Tänaseks on viirus tuvastatud vähemalt viiel tudengil, kellest vähemalt üks on ka TTÜ üliõpilasküla elanik.

Üliõpilasküla teatas elanikele, et on Siidisaba ühiselamus elava nakatund tudengiga tihedas suhtluses, tema lähikontaktid on välja selgitatud ja ta asub eneseisolatsioonis.

"Teeme selles osas koostööd Tehnikaülikooli ja terviseametiga ning lähtume ettekirjutustest. Vajadusel anname operatiivset uut infot olukorra kohta," teatas üliõpilasküla.

Tallinna Tehnikaülikooli meediasuhete juht Krõõt Nõges ütles Delfile, et tänase seisuga on ülikooli poole pöördunud 5 tudengit, kes on teavitanud oma Covid-19 positiivsest testivastusest.

"Ükski neist juhtumitest ei ole teadaolevalt alguse saanud ülikooli linnakust. Kõiki juhtumeid lahendatakse operatiivselt koostöös Terviseametiga. Kõiki tuvastatud lähikontaktseid on teavitatud ning potentsiaalsetel viirusekandjatel palutud jääda eneseisolatsiooni. Jälgime olukorda operatiivselt," ütles Nõges.

Ülikool on olukorrast teavitanud oma üliõpilasi ning töötajaid ning palunud olla oma tervise suhtes tähelepanelik ja haigussümptomite ilmnemisel püsida kodus.

Ülikool valmistub distantsõppeks

Nõgese sõnul on TTÜ soovitanud õppetöös kasutada kõiki tehnoloogilisi lahendusi, et vähendada auditooriumite täituvust. Ülikool toetab hübriidõpet, kus kasutatakse koos nii kontakt- kui distantsõppe lahendusi.

"Hetkel on ülikool juurde loomas ruumide videovõimekust ning valmistume ka selleks situatsiooniks, kus viiruse levik tõuseb sedavõrd, et tuleb lülituda täielikult distantsõppele," selgitas Nõges Delfile.

"Ülikoolis on saadaval kätepuhastusjaamad ning üldkasutatavaid pindu ning auditooriumeid koristatakse hetkel kõrgema intensiivsusega. Täiendavalt on ülikooli territooriumil soovitav kasutada maski või muud näokaitsevahendit," selgitas Nõges, kuidas ohutust püütakse tagada.

Ülikool soosib kaugtööd neil töötajatel, kellel see on võimalik. Samuti soovitab ülikool võtta kasutusele HOIA äpp. "Tehnikaülikool on digitehnoloogiaid arendav ülikool, ning siin on soositud selliste tehnoloogiliste abimeeste kasutamine," avaldas ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!