Tsirkusevastane protest läks Pärnus teravaks

 (81)
Rusikas
Reuters/Scanpix

Alates neljapäevast Pärnus loomade tsirkuse juures meeleavaldusi korraldavad loomaõiguslased ei meelitanud kohale küll suurt rahvamassi, kuid sattusid tsirkusega pisikonflikti.

Kuigi tsirkusetuuri korraldav Lauri Viikna lubas meeleavaldust rahulikult võtta, taheti protestijatele politsei kutsuda. Lisaks tabas protestijaid dresseerija Viktor Nikulini sõnavaling, kirjutab Pärnu Postimees.

Protestijate väitel sai konflikt alguse sellest, kui tuulehoog tsirkuse territooriumi piiranud lindi lõhkus. Tsirkus aga süüdistab lindi lõhkumises loomakaitsjaid.

“Nikulini jutu järgi olevat seal, kus tema seisab, Ukraina territoorium ja teda ei tohtivat ähvardada ega rünnata,” selgitas loomakaitsja Kristina Mering. “Millegipärast arvas Nikulin, et ähvardasime teda.”

“Nikulin oli seal koos oma kolmeaastase lapsega, üks protestijatest ütles midagi, mis tundus talle selge ähvardusena ja ajas mehe närvi, aga kedagi ta ei rünnanud,” seletas Viikna.

Viikna väitel nägi ta ise, kuidas loomaõiguslased piirdelindi lõhkusid.

“See lint juba tuulega ei purune!” sõnas ta. “Lindi lõhkumise ja Nikulini ähvardamise kohta on tehtud politseisse avaldus.”