Tsahkna tegi ettepaneku puhastada riigiettevõtete nõukogud oravaparteilastest, Randjärve kutsus ta ise tagasi

 (175)
Täpsustatud!
Tsahkna tegi ettepaneku puhastada riigiettevõtete nõukogud oravaparteilastest, Randjärve kutsus ta ise tagasi
Foto: Ilmar Saabas

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna tegi rahandusministeeriumile ettepaneku seitsme reformierakondlasest riigikogu liikme tagasikutsumiseks riigiettevõtete nõukogust. Kuna Tsahkna täidab ise ka hetkel rahandusministri ülesandeid, siis kutsus ta tagasi selle ministeeriumi haldusalasse kuuluvast SA Tallinna Tehnoloogiapark TEHNOPOL nõukogust Laine Randjärve. Teiste nende ettevõtete nõukogudest saab liikmeid tagasi kutsuda majandus-ja kommunikatsiooniminister ehk reformierakondlane Kristen Michal.

Tsahkna tegi rahandusministeeriumile ettepaneku riigikogu liikmete tagasikutsumiseks, seisab Tsahkna allkirjastatud dokumendis.

"Austatud ministrid

Riigivaraseaduse § 80 lõike 1 ja § 81 lõike 2 alusel teen ettepaneku kutsuda tagasi:

- AS Liinirongid nõukogust Remo Holsmer ja Toomas Kivimägi;
- AS Eesti Loots nõukogust Valdo Randpere;
- AS EVR Cargo nõukogust Peep Aru;
- AS Eesti Teed nõukogust Meelis Mälberg;
- OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskuse nõukogust Kalle Palling;
- SA Tallinna Tehnoloogiapark TEHNOPOL nõukogust Laine Randjärv.

Ettepanekud uute liikmete nimetamiseks nõukogudesse esitan eraldiseisva kirjaga."

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski on samuti palunud homseks hommikuks ette valmistada reformierakondlasest riigikogu liikme Peep Aru Viljandi haigla nõukogust tagasikutsumise eelnõu.

Seotud lood:

Ministril on õigus kutsuda liikmeid tagasi. Ossinovski viitab eelnõus õiguskantsleri seisukohale, et riigikogu liikmete kuulumine nõukogudesse on põhiseadusevastane.

Delfi teada kavatsevad ka teised sotsidest ministrid oma haldusalas olevate riigiettevõtete nõukogudes istuvad riigikogulased tagasi kutsuda. Vaid Reformierakond nimetab riigikogu liikmeid riigiettevõtete nõukogudesse.