Tsahkna Kallase topeltkodakondsuse seadustamise ideest: kui praegu hakatakse kodakondsuspoliitikat muutma, lagundatakse ka koalitsioon

 (42)
Margus Tsahkna
Margus TsahknaFoto: Andres Putting

Siim Kallas ütles 12. juunil toimunud Reformierakonna üldkogul, et Eesti peaks seadustama topeltkodakondsuse. Isamaa ja Res Publica Liit on sellele kindlalt vastu.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna sõnul on IRL valmis kasutama kõiki parlamentarismi vahendeid takistamaks kodakondsuse nullvariandi kehtestamist.

"Oleme ühemõtteliselt vastu topeltkodakondsuse kehtestamisele," sõnas Tsahkna, ja lisas, et Reformierakonna presidendikandidaadi Siim Kallase ettepanek võib ilusasti kõlada, kuid ei anna tegelikult kodakondsust mitte lääne, vaid ida poole, meenutades Savisaare nullvarianti ja jättes Eesti kaitsetuks hübriidsõja ees.

"Kokkulepe kodakondsuspoliitikat suvaliselt mitte muuta on üks praeguse koalitsiooni nurgakive ja kui seda hakatakse lagundama, lagundatakse ka koalitsiooni," sõnas Tsahkna.

Siim Kallas ütles 12. juunil toimunud Reformierakonna üldkogul, et Eesti peaks viima oma kodakondsuspoliitika põhisegadusega kooskõlla ning seadustama topeltkodakondsuse, teatas Kallase meeskond. Loe lähemalt SIIT.