Tragöödiat on koolis keeruline ette näha

 (10)
Soome tulistaja, Pekka-Eric Auvinen

Tallinna tehnikagümnaasiumi direktori Anneli Erriti sõnul ei saa koolitulistamiseks valmis olla ükski õpetaja. “Kui tulekahju ja pommiähvarduse korral teavad õpetajad, kuidas nad peavad käituma, siis koolis toimuva tulistamise puhuks selline tegevusplaan puudub,” teatas Errit.

Turvafirma G4S-i pressiesindaja Andres Lemberi sõnul on turvameeste volitused üsna väikesed, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Turvamehed on koolitatud küll kriisiolukordadeks, kuid nad on relvastamata. Esmajoones peab turvamees aitama kriisiolukorras inimesi evakueerida ning politsei kutsuma,” ütles Lember.

Haridusministeeriumi konsultandi Aire Koigi sõnul peavad õpetajad tähelepanu pöörama eelkõige ennetustööle. “Õpilase käitumises muutusi märganud õpetaja ei tohi jääda lootma, et õpilase probleemid iseenesest lahenevad. Vägivaldne käitumine on tagajärg ning põhjuste leidmiseks tuleb õpilasega püü-da rääkida ning tema mõtteid mõista,” lisas Koik.

Ennetustööd pidas oluliseks ka psühhoterapeut Maire Riis: “Peaksime Eestis sellise juhtumi ärahoidmisele keskenduma. Peame tegutsema nii, et halvast tekiks hea, ning seda praegu Soomes ka tehakse.”

Pekka-Eric Auvinen postitas enne tapatööd YouTube’i ning enda blogisse video, milles põh-jendas oma tegevust. Sellist videot nähes peaks iga kodanik kohe võtma ühendust politseiga.

Refereeritud artikli originaaltekst Eesti Päevaleht Onlines