Tormi ja avariide kiuste: Matti Maasikase Haagi jõudmine osutus ootamatult keerukaks

 (15)
Tormi ja avariide kiuste: Matti Maasikase Haagi jõudmine osutus ootamatult keerukaks
Foto: Andres Putting

Matti Maasikas, Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures jõudis täna ilmaolude ja liiklust takistanud avarii kiuste ikkagi vajalikele kohtumistele.

"Päev Haagis, kuhu jõudsin Brüsselist läbi tormi, rong jäi murdunud puude pärast Rotterdamis seisma ja loomulikult oli samal ajal ka kiirteel avarii," kirjutab ta oma ajaveebis. "Aga lõpuks kõik sujus. Kohtumised välisministeeriumis, peaministri šerpaga ja parlamendi EL asjade komisjonis, lisaks ettekanne Clingendaeli mõttekojas."

"Eriti kuna Haagis samal päeval ka COM (Euroopa Komisjoni - toim) eelarvevolinik Oettinger – suurte masside läheduses ruum deformeerub – siis kujuneski kohtumistel põhiteemaks järgmine MFF (sisuliselt EL eelarve - toim)," märgib ta.

"Muudest teemadest lähenev 23.02 mitteametlik Üuroopa Ülemkogu, kus peale MFF ka institutsioonidevahelised küsimused."

Ettekandes Clingendaelis rääkis Maasikas Eesti Euroopa Liidu eesistumise tulemustest. Ta tõi esile edu peamiselt neljas valdkonnas: kaitse (PESCO, aga mitte ainult), kliima-energia (EL on nüüd valmis Pariisi kliimalepet täitma asuma, nii valitsuste kui erasektori poolt), sotsiaalmõõde (sotsiaalsamba proklamatsioon ja lähetatud töötajate direktiiv) ning muidugi digimõõde.

Tema tänasest päevast ja kerkinud teemadest saab pikemalt lugeda blogipostitusest.