Torm möllab: vooluta on juba ligi 21 000 majapidamist

 (23)
Torm möllab: vooluta on juba ligi 21 000 majapidamist
Elektrivõrgu rikked kella 15 ajalElektrilevi

Kella 15 seisuga on tänane tormituul jätnud vooluta 21 000 majapidamist - seda on kolm korda enam kui kella 11 seisuga. Kõige hullem on olukord hetkel Võrumaal, kus vooluta on üle 4000 kliendi.

Kaugele ei jää maha ka Jõgeva-, Pärnu- ja Tartumaa.

Ennelõunal teatas Elektrilevi, et hommikul kella viie ajal tõusnud tugevad tuulepuhangud põhjustasid ulatuslikmaid elektrikatkestusi Lõuna-Eestis. Kella 11-ks oli üle-Eesti vooluta 7000 majapidamist, neist suurem osa Võru- ja Põlvamaal.

“Tugevamad tuulepuhangud ei ole hommikutundidel vaibunud ning ilmateenistuse andmetel püsivad tugvemad tuulehood kogu päeva. Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonnad likvideerivad katkestused esimesel võimalusel ja on rikete kõrvaldamiseks on kõrgendatud valmisolekus kõikjal üle Eesti,” selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Aivar Sõõru.

Sõõru sõnutsi tuleks elektrikatkestusteks valmistuda klientidelgi: laadida mobiiltelefonide akud, kontrollida taskulampe või varuda küünlaid ja majapidamistes, kus veevarustus sõltub elektrist, tuleks varuda joogivett. Samuti peaksid loomapidajad arvestama pikema elektrikatkestusega ja välja selgitama generaatori kasutamise võimalused.

Voolu kadudes palub Elektrilevi enne rikketelefonile 1343 helistamist oodata 10-15 minutit, mille jooksul tehakse keskpingerikke korral kindlaks rikke ulatus ja saadetakse elektrita klientidele SMS rikke kõrvaldamise kohta. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat elektrijuhet või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektrijuhtmele ei tohi läheneda ega seda puudutada, kuna juhe võib olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi isegi kümne meetri raadiuses.