Torm lennutas surfari üle Pirita rannahoone

 (40)

Tormituul tõstis teisipäeval Tallinnas Pirital "kite"-surfi harrastaja õhku ning lennutas üle Pirita rannahoone, noormehel on ajutrauma ning lülisamba vigastuse kahtlus.

Päästeameti häirekeskus sai teate õnnetusest kell 16.04, ütles BNS-ile päästeameti pressiesindaja Priit Laos. Laose sõnul viis kiirabi noormehe Mustamäe haiglasse.

Põhja-Eesti regionaalhaigla pressiesindaja Kristjan Hamburgi sõnul on noormees teadvusel ning tema vigastuste suurus selgub lähiajal. Hamburg lisas, et surfajal on põrutusest tekkinud ajutrauma ning tal kahtlustatakse lülisamba vigastust.

Hamburg ütles, et kannatanu oma sõnul õnnetusest palju ei mäleta, kuid tuul tõstis merel olnud noormehe ta enda sõnade järgi nii kõrgele, et surfar lendas üle rannahoone ning maandus teisel pool parkimisplatsil.

Pirital asuvast surfiklubist Hawai Surf öeldi BNS-ile, et nende klubist mees ei olnud ning selline õnnetus olevat Eestis haruldane. Tavaliselt sellise ilmaga sõitma ei minda.

Loheks nimetatakse pikkade nööride otsas olevat langevarju laadset moodustist, mis võtab tuule alla ning sõidutab inimest edasi. "Lohe" alumised nöörid kinnitatakse sangadega laua külge, kuhu saab kinnitada jalad.