Töötukassa juht õigustab nimevahetuse hiigelkulusid: kõik viidad ja sildid tuleb välja vahetada

 (638)
Kas praegune nimi tõesti peletab inimesi?
Meelis Paavel
Meelis PaavelFoto: Andres Putting

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et asutus peaks nime muutma töökassaks, kuna inimesed ei soovi end seostada töötusega.

Töötukassa nime muutmise hind on eeldatavasti 665 000 eurot, vahendab ERR Uudised. Paavel selgitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et suurem osa sellest rahast kulub asutuse kättesaadavust tagavate viitade, siltide ja ka infosüsteemide väljavahetamisele.

"Töötukassa on väga suur organisatsioon. Eelkõige see põhjustabki, et see number on väga suur, mis meil, juhul kui otsustatakse, nimevahetuseks läheb. Selle põhjus on väga lihtne: meil on üle Eesti 29 bürood ja järgmisest aastast 30, kui meil karjäärikeskus ka veel lisandub. Ja kui nimevahetus toimub, peame lihtsalt kõik oma viidad, sildid ja kõik selle, mis meie kättesaadavuse tagab, välja vahetama. See on kõige suurem kulu tegelikult," rääkis ta.

Paaveli sõnul on üks nimemuutmise soovi põhjus see, et inimesed ei taha end töötusega seostada. "Midagi pole teha, inimestes on tõrge tekkimas, inimesed ei taha ennast siduda töötusega."

Küsitlus #118543