Tööstuslikku lahust tarvitanud seltskonnast kaks surid, kolm on haiglas

 (200)
Oluliselt täiendatud 16.23!
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Politsei ekspertiis selgitas, et Põlvamaal ühiselt napsitanud kahe mehe surm ja kolme haiglas oleva mehe terviseprobleemid on tingitud tööstusliku lahusti tarvitamisest. Kas mehed jõid seda teadlikult või mitte, on veel selgitamisel.

Eile, 13. septembril sai politsei teate, et Veriora alevikus korteris on 46-aastase mehe vägivallatundemärkideta surnukeha.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Raino Sau ütles, et seltskond mehi tarvitas ühiselt alkoholi, kui hiljem kõigi enesetunne järsult halvenes ning üks neist korteris suri.

„Kiirabi viis seejärel haiglasse korteris viibinud neli meest, kellest üks paraku täna öösel haiglas samuti suri. Kahe haiglaravil oleva mehe seisund on väga raske ja ühe mehe seisund teistest pisut parem,“ kirjeldas ta.

Politsei alustas üksikasjade selgitamiseks menetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest. Ekspertiisis selgitati, et kahe mehe surm ja kolme haiglas oleva mehe terviseprobleemid on tingitud tööstusliku lahusti tarvitamisest (1,2-dikloroetaan), mida kasutatakse näiteks lakkide, liimide ja muu viimistluse eemaldamiseks. Sau ütles, et tegu on ohtliku kemikaaliga, mille alla neelamine sõltuvalt kogusest võib päädida tõsiste terviserikete või ka surmaga.

Komissari sõnul tarvitas praegu teadaolevalt seltskond mehi üheskoos erinevat alkoholi, sealhulgas ka nimetatud lahustit. Kriminaalmenetluses selgitatakse edasi, kas alkoholi kõrval oli selle ohtliku kemikaali tarvitamine meeste enda teadlik valik või mitte.

„Olgugi, et selle juhtumi täpsed üksikasjad vajavad enne lõplike järelduste tegemist veel täpsustamist, tuleb oma elu ja tervise säästmiseks vältida nii kahtlast päritolu alkoholi pruukimist kui ka alkoholi liigtarvitamist,“ rõhutas politseiuurija.