Toomas Tool: süüdistused on absurdsed

 (32)
perekond
Foto: Andres Putting

Ettevõtja Toomas Tool, kellel lasub ettevõtte Arco Vara aktsiahinnaga manipuleerimise kahtlus, peab talle esitatud süüdistust absurdseks. Tooli sõnul tõstatasid selle Arco Vara suuraktsionärid Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingas, kes püüdsid teda nö liivakastist eemale tõrjuda.

 „Mu advokaadid hoiavad kahe käega peast kinni — nemad on selle toimiku kolm korda edasi-tagasi läbi lugenud. Nad ei saa aru, milles mind süüdistatakse,” ütles Tool intervjuus Äripäevale.  

„Põhimõtteliselt, nagu mu advokaat ütles, tulid finantsinspektsiooni kaks sorgus vuntsidega venda (mõtleb Tomingat ja Luitsalut — toim), ütlesid, et paha lugu, keegi manipuleerib aktsiaga ja aktsia hind läheb alla. Selle tõttu võivad nende repod läbi kukkuda. Sisuliselt tuleb välja, et kui Eesti Vabariigis panna müüki 500 000 aktsiat, võid sa osutuda kriminaalkurjategijaks. Mis on ju täiesti absurdne lugu.”

Tool ütleb, et ta on kogu aeg kaubelnud aktsiatega — nii kaua, kui Tallinna börs on olnud.

„Ainult kordagi ei ole sattunud mingisse ettevõttesse kauplema, kus noored mehed arvavad, et see on nende liivakast ja sinna tulla ei tohi. Reedese süüdistuse eeldus on see, et ma teadsin, et on siseinfo — tuleb mingi aktsiate tagasiostmise programm. Ma ütlen ausalt, et ma ei osanud sellise asja peale üldse mitte tulla, sest ma olin täiesti veendunud, et aktsiaturg kukub veel.”