Toobalist saab palgaline Keskerakonna peasekretär

 (197)
Keskerakonna volikogu
Priit ToobalIlmar Saabas

Keskerakonna juhatus koguneb täna, et arutada erakonna esimees Edgar Savisaare ettepanekut nimetada Keskerakonna peasekretäriks uuesti Priit Toobal.

Toobal ütles, et on andnud nõusoleku peasekretärina jätkata. See tähendab ka seda, et Toobal jätkab poliitikuna.

Umbes kuu aja eest tuli uudis, et Toobal loobub poliitikast. Toobal ütles täna, et tema tollaseid sõnu tõlgendati valesti. "Ma ütlesin, et ma pole enam parlamendipoliitik, aga sellest tehti lugu, et ma pole enam poliitik," ütles Toobal.

18. novembril astus Toobal riigikogu liikme kohalt tagasi. Kaks päeva hiljem otsustas riigikohus, et Toobal ja tema erakonnakaaslane Lauri Laasi on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises. Seoses sellega kaotas Toobal riigikogu liikme sissetuleku.

Peasekretärina hakkab Toobal nüüdsest saama ka palka, mille suurus on tema sõnul juhatuse otsustada. Palka sai ta ka enne 2011. aastat, kui ta töötas samuti peasekretärina, aga polnud riigikogu liige.

Peasekretärina on Toobal rohkem erakonna tegevust korraldav tegevjuht, sellal kui riigikogus oli ta rohkem poliitik, kes võttis tihedalt poliitilistel teemadel sõna. Samas ei välistanud Toobal seda, et ka edaspidi avaldab ta oma seisukohti, kui tunneb selleks vajadust.