Tõnis Mölder: kui erakorralist pensionitõusu ei tule, siis võib ka II samba reformi sinnapaika jätta

 (414)
Pressikonverents noorte vagivalla teemal
Tõnis MölderFoto: Priit Simson

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder avaldas kahetsust, et Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder seisab vastu erakorralise pensionitõusu plaanile ning leiab, et selle otsuseta takerdub ka II pensionisamba muutmise arutelu riigikogus.

„Erakorraline pensionitõus on vaja kiiresti ära teha. Selles küsimuses ei saa olla venitamist või mingisugust teisiti mõtlemist,“ ütles Mölder. „Juhul kui aga sellele asutakse vastu seisma või venitama, siis takerdub paratamatult ka II pensionisamba muutmise arutelu Riigikogus. Kui räägime pensionist, siis esmajärjekorras tuleb tõsta tänaste eakate igapäevast toimetulekut.“

Mölderi sõnul põimuvad erakorraline pensionitõus ning II samba muutmine igal juhul. „Mõistlik oleks II sambasse suunatud ning sealt vabanevat riigi raha kasutada just eakate hüvanguks. Vaatamata headele majandusnäitajatele elab enamus eakatest jätkuvalt kitsikuses. Tänane vanaduspension ei ole suutnud hindade tõusuga sammu pidada, mistõttu peame seda järele aitama. Läheme erakorralise pensionitõusuga edasi, nagu kokku lepitud,“ sõnas Mölder.

„Keskerakond andis Riigikogu valimiste eel välja suure lubaduse viia ellu erakorraline pensionitõus. Selle lubaduse me ka täidame,“ rõhutas sotsiaalkomisjoni juht Tõnis Mölder.