Toivo Ninnas astus Keskerakonda

 (153)
Toivo Ninnas
Postimees/Scanpix

Keskerakonna juhatus võttis erakonda vastu varem Reformierakonda kuulunud AS-i Tallink Grupp nõukogu esimehe Toivo Ninnase.

Ninnase sõnul otsustas ta parteid vahetada, sest Keskerakond on ainus riigikogus esindatud erakond, kes hoolib Eesti merendusest, teatas Delfile Keskerakonna pressiesindaja.

„Keskerakond saab ainukesena aru laevandustoetuste vajadusest,” selgitas elupõline meremees. „Euroopa Liit lubab oma liikmesriikidel toetada laevandust. Seda teevad näiteks meie naabrid Soome, Rootsi ja Läti. Pean eelkõige silmas merd sõitvate meremeeste tulu- ja sotsiaalmaksu küsimust. Üks meremees annab tööd kolmele inimesele kaldal ja see on põhjus, miks Euroopa riigid peale Eesti toetavad merendust.”

Ninnase sõnul peaks Eesti riik meie laevandust toetama, sest vastasel korral võivad laevad loobuda Eesti lipu all sõitmisest.

Hiljuti on teiste hulgas Keskerakonnaga liitunud varema Reformierakonda kuulunud Liis Tappo-Treial ja Keila endine linnapea Ago Kokser, varem Res Publicasse kuulunud Margus Metstak ning varem Isamaaliitu kuulunud Peeter Võsa.