Toitlustuskohad saavad suvel suitsuruumi

 (188)
Sigarett
Postimees/Scanpix

Juunist alates tohib toitlustusettevõtetes suitsetada vaid spetsiaalses ruumis, mistõttu on paljud ettevõtted klientide hoidmiseks ette võtnud mitmekümne tuhande kuni üle saja tuhande kroonise investeeringu.

Tallinnas klubis Hollywood ehitatakse eraldi ruum suitsetamiseks, samas kui sama juhataja vastutusel olevas Lounge Kaheksas eraldatakse ustega osa, kus parandatakse ka ventilatsiooni.

Mõlema paiga juhataja Mart Eensalu kinnitas “Aktuaalsele kaamerale”, et kulutused liigsuured pole, vahendab ETV24.

“Mõistustületavad summad ei ole. Lounge’is viiekohaline number, klubis on tõenäoliselt kuuekohaline number,” lausus ta.

Scotland Yardi Mere puiestee pubis hakkab suvest alates suitsetajate päralt olema nn sigarituba, kus juba hea ventilatsioon olemas ja mis ülejäänud kõrtsist seinte ja ustega eraldatakse. Kulutused selle puhul jäävad 20 000-30 000 krooni juurde, kuid nullist alates ehitades kuluks suitsuruumi rajamisele tegevjuhi Paap Toonela sõnul vähemalt 100 000 krooni.

Kristiine keskuse Scotland Yardis ja kohvikus Mmuah suvel aga enam suitsetada ei tohi, sest Toonela sõnul langetati otsus, et neis kui perekesksemates paikades jäävad alles vaid suitsuvabad ruumid.

Selle kohta, kui paljud restoranid ja kõrtsid suitsuruumi ehitavad, täpne ülevaade puudub. Hotellide ja restoranide liidu tegevjuhi Donald Visnapuu hinnangul on suitsuruumi ehitajad vähemuses.