Tervele reale Narva linnavolinikele on juba esitatud või esitatakse kahtlustus toimingupiirangu rikkumises. Eile kogunenud Narva keskerakondlased nimetasid seda arusaamatuks provokatsiooniks.
Volinikud kinnitasid, et neile esitatud kahtlused on sisuliselt arusaamatud, sest kõik otsused olid tehtud linna huvides.
Sama segaduses oli ka reformierakondlik ärimees Neinar Seli, kes jäi 2015. aastal toimingupiirangu rikkumises süüdi, sest Seli, kes oli nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka Eesti olümpiakomitee president, hääletas Tallinna Sadama nõukogu 31. oktoobri 2013. aasta koosolekul otsuse poolt maksta Eesti olümpiakomiteele 250 000 eurot toetust.
Korruptsioonivastane seadus keelab ametiisiku osalemise otsuse vastuvõtmises, kui otsuse tulemus mõjutab ametiisiku või temaga seotud isiku huve ehk kui tegemist on nn huvide konfliktiga. Toimingupiirangut on rikutud ka siis, kui sellega varalist kahju ei kaasne, selgitas riigikohus.
Enne süüdimõistmist Seli aga imestas, et milles on mure. 16 aastat oli Tallinna Sadam Olümpiakomiteed toetanud, aga 17. aastal enam ei tohtinud.
Mure on selles, et olümpiakomitee presidendiks kandideerides lubas Seli olümpiakomiteele raha leida ning leidiski selle enda juhitavast riigifirmast Tallinna Sadam. Huvide konflikt on selles, et Seli hankis omale maineka ametikoha olümpiakomitees, kasutades präänikuna tema mõju all oleva riigifirma raha.
Narva linnavolinikele esitatud kahtlustused toimingupiirangu rikkumises lähevad samasse patta. Narvalased kaitsevad end sellega, et ei saanud otsustest isiklikku tulu, sest otsused puudutasid erinevaid linnale kuuluvaid asutusi, mille nõukogudes nad olid.
Kõigepealt tuleb küsida, miks need linnavolikogu liikmed üldse nende asutuste nõukogudes olid? Ilmselt olid nad seal ikkagi samal põhjusel, miks on linnavolikogu liikmed linnale kuuluvate äriühingute ja sihtasutuste nõukogudes ka Tallinnas ja mitmetes teistes omavalitsustes.
Nimelt ei tohi linnavolikogu liikmed töötada linnavalitsuse palgal, seetõttu on linna äriühingud ja sihtasutused lihtsaks võimaluseks võimuerakonna saadikutele hüvesid jagada. Sugugi alati ei tähenda see nõukogus olemist, vahel võetakse võimupoliitik ka omavalitsuse asutusse palgatööle. Nõukogud on aga mugavad. Narvas saavad nõukogude liikmed enamasti väga vähese töö eest ühe alampalga ehk 500 eurot kuus, nõukogu esimees saab 750.