Toimetuse ultimaatum sundis Peeter Helme Postimehe peatoimetaja kohalt lahkuma

 (373)
Täiendatud kell 16.59
Peeter Helme
Peeter HelmeRauno Volmar

Postimehe peatoimetaja Peeter Helme otsustas täna ametist lahkuda pärast seda, kui mitmed toimetuse töötajad olid ähvardanud ameti maha panna.

"Toimetuse töörahu huvides olen otsustanud peatoimetaja ametist lahkuda," selgitas Helme oma otsuse tagamaid.

Postimehe toimetuses algas täna kell 13 suur koosolek, kus arvamustoimetuse ja uuriva toimetuse töötajad esitasid ultimaatumi, millega nõudsid peatoimetaja Peeter Helme lahkumist, ähvardades vastasel korral ise töölt ära minna.

Praegu ei ole teada, kas mõlemad toimetused esitasid pöördumise täies koosseisus. Allkirju lisandub järjest juurde ja seda kõigist toimetustest. Lahkuda on ähvardanud rohkem kui 15 inimest.

Postimehe vastutavat väljaandjat ja Postimees Grupi uudismeedia juhti Merili Nikkolot pole esialgu õnnestunud telefoni teel kätte saada.

Täna Postimees Grupi juhatuse esimeheks määratud Andrus Raudsalu kinnitas küll koosoleku toimumist, kuid keeldus rääkimast, mida seal täpsemalt arutatakse.

"Toimetusesiseseid arutelusid ma nüüd küll ei hakka majast välja kommenteerima. Las see arutelu toimub ja kui on õige aeg, siis küll te saate teada," sõnas Raudsalu.