Tibuskandaali tuules: Tallegg ostab elujõuetute lindude hukkamiseks uue liini ja tellib auditi

 (65)
HKScan, Tallegg lihatööstus
HKScan, Tallegg lihatööstusFoto: Priit Simson

Talleggi haudejaam ostab hiljutise tibuskandaali valguses uue liini, et tagada jaamas töökindlus. Seni lindude hukkamiseks kasutatud seadeldis läbib põhjaliku hooldusremondi ning jääb kasutusele varuseadmena.

”Tahame saavutada maksimaalse kindluse eriolukordadeks, mistõttu otsustasime investeerida uude seadmesse, jättes käigusoleva seadeldise varuks,” sõnas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Ühtlasi on ettevõttel plaanis tellida loomade heaolu audit ülemaailmselt tunnustatud sõltumatult väliseksperdilt, kelle kogemus haudejaamade protsesside hindamisel ja parandamisel on laialdane.

”Ettevõtte eesmärk on, et meie farmides elavaid loomi ja linde koheldaks hästi, ning tahame eos hoida ära igasugused kõrvalekalded standarditest,” kinnitas Mere.

Ettevõte tegeleb Anne Mere sõnul hetkel juhendmaterjalide ja protsesside ülevaatamise ning analüüsimisega, et tagada loomade heaolu puudutavate reeglite järgimine. Lisaks viiakse läbi töötajate täiendavad koolitused, et kõik töötajad mõistaksid juhendmaterjale ja oskaksid nende põhjal oma igapäevatööd korraldada.

Vaata Talleggi seletust, milline peaks tegelikult välja nägema haudejaama argipäev: