Tervishoiutöötajate läbirääkimised jätkuvad homme

 (157)
Katrin Rehemaa
Katrin RehemaaFoto: Andres Putting

Homme keskpäeval jätkuvad arstide liidu, tervishoiutöötajate kutseliidu ja haiglate liidu vahelised läbirääkimised, kus on lubanud osaleda ka sotsiaalminister Hanno Pevkur ja haigekassa juht Tanel Ross.

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa sõnul ootavad õed ja arstid konstruktiivset arutelu ja usuvad, et kui kõik osapooled pingutavad, siis on nii statsionaarse töökoormuse vähendamises, residentide täistööaja tasustamises kui hooldajate, õdede ja arstide miinimumtunnitasudes kokkuleppele jõudmine võimalik.

Rehemaa sõnul ollakse valmis siiski ka negatiivseks stsenaariumiks.

Täna arutas streigikomitee pikaajalist streigistrateegiat. Otsus, missuguse skeemi alusel vajaduse korral jätkatakse järgmisel nädalal, tehakse pärast läbirääkimisi.

Neljapäeval ja reedel toimub toetusstreik Valga haiglas, kus peatatakse eriarstide ambulatoorsed vastuvõtud. Nendeks päevadeks vastuvõtule registreerunud patsiente on vastuvõttude ärajäämisest teavitatud.

Arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit paluvad patsientidelt vabandust ja soovivad sotsiaalministrile ja valitsusele otsustamiseks riigimehelikkust.