Terviseameti juht: haigestumiste kulminatsioon tuleb ilmselt järgmise nädala lõpus, edasine on küsimus

 (40)
Pressikonverents Terviseametis
Pressikonverents TerviseametisFoto: Tiit Blaat

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ennustas, et praeguste prognooside järgi saabub Eestis COVID-19 haigestumise kulminatsioon järgmise nädala lõpus, edasine trend sõltub sellest, kui hästi on töötanud eriolukorras kehtestatud liikumispiirangud.

"Kui vaadata seda, mis meid lähinädalatel ees ootab, siis - vaadates tasapärast, enam-vähem ühetaolist kasvutrendi positiivsetest inimestest testitute osas, siis täna on selge, et me liigume kasvutrendis jätkuvalt. Seda oleme ka varasemalt rõhutanud. Ja see kasvutrend jätkub ka järgmisel nädalal," rääkis Jürilo pressikonverentsil.

"Tõenäoliselt see kulminatsioon järgmise nädala lõpus või sealt edasi ka tuleb, milleks haiglad peavad valmis olema. Sealt edasi on küsimus selles, kas tänased piiravad meetmed on olnud piisavad, kas meie endi igapäevane käitumine - needsamad 2+2 reeglid ja muud võimalikud ennast ja teisi kaitsvad käitumismustrid - on aidanud kaasa sellele, et sealt edasi me võime märgata stabiliseerumist ja ühel hetkel ka teatavat langustrendi."

Jürilo sõnul peaks lähipäevadel valmima täpsemad mudelprognoosid ka teadlastelt. "Esialgse mulle teadaoleva info põhjal samamoodi - see murdepunkt ja küsimus, kuidas edasi, on järgmise nädala lõpus," ütles ta.

"Seniks igal juhul rõhutan üle, et iga üksik inimene saab anda endast palju, et nakkust mitte edasi kanda."

Seotud lood:

Vaata täpsemaid andmeid koroonaviiruse statistika kohta Eestis!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!