Terviseamet: viis koroonaviiruse testi osutusid negatiivseks

 (84)
Koroonaviiruse test. Pilt on illustratiivne.
Koroonaviiruse test. Pilt on illustratiivne. Foto: DADO RUVIC, REUTERS

Täna võeti Eestis kümmekond koroonaviiruse analüüsi, millest viis osutusid negatiivseks. Testimine laborites jätkub ning homme selguvad ülejäänud testide tulemused, edastas terviseameti pressiesindaja Simmo Saar.

Eile analüüsis terviseameti labor 11 testi, mis kõik osutusid negatiivseks ehk inimestelt Hiinast levima hakanud koroonaviirust ei leitud.

Koroonaviiruse proov võetakse tervishoiutöötaja otsuse alusel, tervishoiutöötaja lähtub analüüsivajaduse määramisel juhudefinitsioonist ehk ilmnenud sümptomitest ja sellest, kas inimene on hiljuti viibinud haiguse leviku riskipiirkonnas või võib olla kokku puutunud koroonaviiruse kandjaga. Lähtuvalt ECDC riskihinnangust on hetkel koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea ja Põhja-Itaalia Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte regioonid.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada kas oma perearsti, perearsti nõuandeliiniga 1220 või tervisemure süvenedes helistada hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.