Terviseamet uurib, kas koroonakoldeks muutunud Tallinna Männi lasteaias levis viirus lapselt täiskasvanule või vastupidi

 (109)
Traataed lasteaia ümber
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Täna lisas terviseameti nimekirja uus nakkuskolle Tallinna Männi lasteaias, kus on kokku seitse nakatunut: kolm last ja neli täiskasvanut (kolm lasteaia töötajat, üks lapsevanem).

Terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp kommenteerib, et epidemioloogid veel uurivad, kas Mustamäel Vilde teel asuvas lasteaias toimus nakatumine lapselt täiskasvanule või vastupidi.

"Lasteaia kaks rühma, mis nakatunutega kokku puutusid, on koju saadetud," lisab Kingsepp. Lapsevanemaid on teavitatud ja need, kes on koju saadetud, on terviseameti jälgimise all.

Tallinna haridusameti juht Andres Pajula sõnul kaaluti esialgu ka kolmanda rühma koju saatmist, kuid terviseameti seisukoht oli, et pole vaja. Ülejäänud lasteaed tegutseb edasi, seda enam, et maja on eri plokkidesse jaotatud ja kõigi vahel päris pidevat kokkupuudet ei ole.

Kui Tallinna koolidele on linn saatnud soovitusi osaliselt distantsõpet läbi viia, siis lasteaedade puhul jälgitakse olukorda ja käitutakse vastavalt tervisekaitsejuhenditele.

"Tuleb käituda nii, nagu kriisiplaanis ette nähtud," ütleb Pajula, et ehmatusteks põhjust pole.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!