Terviseamet: olukord Kuressaares on kahetsusväärne, lähipäevil võtame lahti, mis seal tegelikult toimub

 (319)
Kuressaare haigla
Kuressaare haiglaFoto: Meriliis Metsamäe, Meie Maa

Kuressaare haigla kutsus mandrilt ärevamate aegade ootuses abiks kõikvõimalikku meditsiinipersonali - alustades arstidest, lõpetades praktikantidega. Mis on selle kohta öelda terviseametil?

Kuigi Kuressaare haigla suudab end hetkeseisuga käimas hoida, kardetakse, et viiruspuhangu ägenedes võib töistest kätest puudu tulla. Sel eesmärgil läkitati haigla Facebook'i lehelt üleskutse üle Eesti: kes saab ja julgeb, tulgu appi!

Terviseameti esindaja Ester Öpik tõdes käesoleva olukorra kohta, et see on kahetsusväärne. Tema sõnutsi on see küsimus Terviseametil erifookuses.

"Lähipäevil me võtame selle lahti, mis seal Saaremaal tegelikult toimub," kinnitas Öpik tänasel pressikonverentsil.

Ebakõla on tekkinud aga Saaremaal koroonaviiruse positiivse testi saanud inimeste arvus. Kui terviseameti andmetel on Saaremaal 92 koroonaviiruse kinnitatud juhtumit, siis Kuressaare haigla teatel on neid 103.

Terviseameti kommentaari ei õnnestunud praegu saada. Küll vastas aga kohe telefonile Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane. Tema hinnangul on ebakõla andmetes tekkinud sellest, et kõik need inimesed, kes Kuressaares proovi andsid ning kelle test andis positiivse vastuse, pole sisse kirjutatud Saaremaal. “Aga nad elavad Saaremaal,” ütles Laane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!