Terviseamet: nakatunute suur arv võib jääda püsima nädalateks

 (224)
Terviseameti pressikonverents
Irina DontšenkoFoto: Tiit Blaat

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko sõnul on koroonaviiruse olukord Eestis stabiilselt raske ning suur nakatunute arv võib lähinädalatel püsida.

Terviseameti hinnangul on neljapäevase suure koroonaviirusega nakatunute arvu (ööpäevaga 1104) taga möödunud pühad, vahendab ERR.

"Need piirangud, mis on kehtestatud üleriigiliselt ja eraldi Ida-Virumaal ja Harjumaal, tundub, et mitte kõik ei pidanud kinni nendest reeglitest ja ikkagi oleme korraldanud erinevaid koosviibimisi, mille tagajärjel sai see nakkus levida," rääkis Dontšenko.

Olukord Tallinnas ja Harjumaal, kuhu lisandus neljapäeval 713 nakatunut, on Dontšenko sõnul jätkuvalt murekoht. Haigestumise kasvu on näha aga ka mujal Eestis, välja arvatud Ida-Virumaal.

"Ida-Virumaa annab meile rõõmustavaid märke stabiliseerumisele, aga on ka neid maakondi, kus haigestumise kasvu on täheldatud. Need on need maakonnad, mis on Kesk-Eesti ja Lõuna-Eesti pool," lausus Dontšenko.

Suurema osa nakatunutest moodustavad tööealised ja vanemad kui 65-aastased. Hooldekodudest tuli neljapäeval juurde ligi 10 protsenti kõikidest nakatunutest. Kooliealiseid lapsi on aga nakatunute hulgas ligi viis protsenti.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on eelmise aasta lõpus kehtestatud piirangud nii huviharidusele kui ka kontaktõppele aidanud kaasa viimasel nädala nakatunute arvu stabiliseerumisele.

Refereeritud artikli täistekst ERR-i uudisteportaalis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!