Terviseamet: 11 inimeselt võetud koroonaviiruse proovi osutusid negatiivseteks

 (269)
Terviseamet: 11 inimeselt võetud koroonaviiruse proovi osutusid negatiivseteks
PPA Tammsaare teenindus suleti täna poole päeva pealt, kuna ühel kliendil oli koroonakahtlusFoto: Andres Putting

Kui veel täna õhtupoolikul oli veel kaheksa inimese puhul alust kahtlustada koroonaviirust, siis nende testide tulemused tulid arvatust kiiremini ja osutusid negatiivseks, teatas terivseamet täna õhtul.

Kokku analüüsis terviseameti labor täna 11 inimeselt võetud koroonaviiruse analüüsi, kõik võetud proovid osutusid negatiivseteks ehk inimestelt Hiinast levima hakanud koroonaviirust ei leitud. Negatiivseks osutunute seas on ka täna PPA Tammsaare teenindusest haiglasse viidud klient.

Koroonaviiruse proov võetakse tervishoiutöötaja otsuse alusel, tervishoiutöötaja lähtub analüüsivajaduse määramisel juhudefinitsioonist ehk ilmnenud sümptomitest ja sellest, kas inimene on hiljuti viibinud haiguse leviku riskipiirkonnas või võib olla kokku puutunud koroonaviiruse kandjaga.

Lähtuvalt ECDC riskihinnangust on hetkel koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea ja Põhja-Itaalia Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte regioonid.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada kas oma perearsti, perearsti nõuandeliiniga 1220 või helistada hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.