Terroristid ründasid Malis Eesti vägede baasi, vigastada said ka viis Eesti kaitseväelast

 (377)
Kaitseväe kinnitusel ei ole eestlaste vigastused rasked
Eestlaste baas Malis
Eestlaste baas Malis Foto: Kaitseväe peastaabi teavitusosakond, Kaitsevägi

Viis Eesti kaitseväelast said viga tänases terroristide rünnakus Malis Gao linnas, kui ründajad proovisid lõhkeainet täis autoga sisse rammida Prantsuse vägede baasi, mida valvavad ka eestlased. Lisaks said haavata ka Prantsuse ja Mali sõdurid.

Kaitsevägi teatas, et rünnakus haavata saanud kaitseväelastele anti koheselt esmaabi ja nende vigastused ei ole rasked.

Lõhkeainet täis sõiduk üritas läbi murda esimesest kontrollpunktist, mida mehitasid Mali sõdurid. Mali sõdurid tulistasid autot, aga autos olijad vastasid tulele. Auto läbis esimese kontrollpunkti ja plahvatas peale seda. Esialgse info kohaselt sai viga kolm inimest.

Gao sõjaväebaasis teenivad jalaväerühma Estpla-30 ja rahvusliku toetuselemendi liikmed, kokku ligi viiskümmend kaitseväelast. Prantsuse armee juhitaval mässutõrjeoperatsioonil Barkhane on eestlaste ülesanne lisaks patrullimisele ka baasi julgeoleku tagamine ja kiirreageerimisülesannete täitmine.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopa-suunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Rünnaku järel tõusid õhku liitlaste kopterid.

Seotud lood: