Teadusnõukoda soovitab lapsed 25. jaanuarist üle Eesti kooli lubada

 (104)
Teadusnõukoda soovitab lapsed 25. jaanuarist üle Eesti kooli lubada
Peagi selgub, kas kõik lapsed võivad tavaõppele naasta.Tallinna linnavalitsus

Teadusnõukoda andis valitsusele soovituse lubada ka Tallinna, Harjumaa ja Ida-Virumaa lapsed alates 25. jaanuarist kontaktõppele.

"Kui niisugused trendid, mis viimastel päevadel näha on, jätkuvad, on ikkagi mõttekas kogu Eestis lapsed kontaktõppele saata," märkis Irja Lutsar ERRile. "See koolis käimisest saadav kasu, eriti nende laste puhul, kelle vanemad ei suuda neid kodus õpetada, on ilmselt suurem kui haigestumine laste hulgas."

Harjumaal ja Ida-Virumaal võivad praegu käia koolis vaid algklassid (1.–4. klass) ja lõpuklassid (9. ja 12. klass), ülejäänud on kaugõppel.

Teadusnõukoja soovitusel võiks täielik kontaktõpe taastuda 25. jaanuarist, kuid otsus jääb valitsuse teha.

Lutsar soovitab tallinlastel ka Lõuna-Eestisse minna, et hõreda asustusega lumistel nõlvadel oma tervist turgutada. Lihtsalt tuleks hoiduda õhtustest koosviibimistest ja pidudest.

Seda, kas koroonaviirus kardab käredat külma, mida lähiajaks prognoositakse, ei oska Lutsar öelda, kuid peab siiski tõenäoliseks, et pakane ei sobi hästi ka sellele viirusele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!