Tartus kogunevad sajad arstid

 (4)
Arsti töötool
Foto: Andres Putting

Homme ja ülehomme kogunevad Tartusse sajad arstid, et arutada arstikunsti üle.

Tartus Dorpati konverentsikeskuses toimuvad nimelt Eesti Arstide Päevad. Avasõnad ütlevad Tartu Ülikooli rektor Alar Karis ja Eesti Arstide Liidu president Andres Kork.

Arstide liidu tänavuse konverentsi peateema on arstikunst. Arsti töös on palju erinevaid tahke: ühel pool patsiendiga suhtlemine ja traditsioonilised diagnoosimis- ja ravivõtted, teisal uued kõrgtehnoloogilised meetodid. Arutluse all on, missuguseid nõudmisi arstidele esitatakse ning kas ja kuidas suudab arstkond neid täita.

Räägitakse ka vananemise molekulaarsetest protsessidest ning püütakse leida vastust igihaljale teemale: kuidas elada igavesti. Käsitletakse kroonilist neeruhaigust täiskasvanutel ja lastel, selle ennetust, neeruasendusravi ja neerusiirdamise küsimusi. Taastusravi sessioonil analüüsitakse taastusravi osakondades ravitud komplitseeritud haigusjuhte.

Arstide päevadel tähistatakse ka ajakirja Eesti Arst 90. sünnipäeva ning vaagitakse erialase kommunikatsiooni viiside arengut ja tulevikuväljavaateid Eestis ja Soomes.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi vestlusringi pealkiri on „Mina usun Eesti meditsiini tulevikku.“ Üliõpilased näevad olukorda, kus paljud vanemad kolleegid Eestist lahkuvad ja ühiskonna hoiakud arstide suhtes on oluliselt muutunud. Noored siiski usuvad meie meditsiini tulevikku ning jagavad mõtteid, mis neis seda usku hoiavad ning laiemalt levitada aitavad.

Esimene Eesti arstide päev toimus 1920. aastal, Eesti Arstide Liit korraldab arstide päevi alates aastast 1994. Konverentsile on registreerunud 580 arsti ja arstiteaduse üliõpilast.