Tartumaal tigedate koerte hordid

 (49)
Koerad
ETA FOTO

Erinevail andmeil elab Tartus 2000 kuni 4000 hulkuvat kassi ja sama murettekitav arv hulkuvaid koeri, kes ründavad inimesi ja teineteist.

Tartu konstaablijaoskonna ülemkomissar Tarmo Stokkeby tunnistab Tartu Postimehele, et mullu pani Tartu politsei kirja üle 40 koerte tekitatud varalise kahju juhu, kuid tänavu kogunes neid ainuüksi kolme kuuga 30. “Olukorra ebanormaalsust näitab see, et pisikeses Eestis on pea kümmekond loomade varjupaika, mitu korda suurema rahvaarvuga Soomes aga ainult paar,” lisab Tartu koerte ja kasside varjupaiga perenaine Mairi Peiponen.

Konstaabel Argo Lääts menetleb parasjagu segaverelise koera juhtumit, kes on esialgseil andmeil murdnud Vasula kandis maha vähemalt kaks metskitse. Ühe kitsekorjuse puhul tabas Lääts peni otse mõnusalt söömaajalt ning tegi einestamisest ka pilti. Üle-eelmisel nädalal ründas kaks koduõuelt plehku pannud koera Tammistu kandis üht ketikoera, kelle päästis malakaga sekkunud perenaine. Ühel teisel ketikoeral Möllatsi külas ei läinud sama hästi, tigedad naabripenid tegid talle otsa peale.

Aasta alguses sai Väägveres 900 krooni trahvi koeraomanik, kelle kaukaasia lambakoer hüppas üle aia ning ründas 65-aastast naist, kellel tuli õmmelda nii kätt kui jalga.

Probleemi teeb keerulisemaks tõik, et vallad pole linna varjupaiga teenuse kasutamiseks vaevunud kokkuleppeid sõlmima. “Meil pole aga õigust abi anda, sest varjupaik on tehtud linna rahaga ja kuulub linnale,” seletab Peiponen. Ühel korral käidi siiski ära Laeva vallas, kus näljutatud ja pekstud talukoer tuli hädaabi korras omanikelt ära võtta, et tuua ta tagasi poolelt teelt vikerkaare taha.