Tartu ülikool kaalus meditsiiniõppele antud akrediteeringu vaidlustamist

 (13)
Tartu Ülikool
Tartu ÜlikoolFoto: Hendrik Osula

Kõrghariduse hindamisnõukogu tegi Tartu ülikoolile mitmeid kriitilisi märkusi, kuidas peaks meditsiiniharidust paremaks muutma, muu hulgas tuleks õpetada arstitudengitele enam suhtlemist ja pakkuda rohkem praktikavõimalusi.

Eesti kõrghariduse kvaliteediagentuuri hindamisnõukogu hindab iga õppekavagruppi tavapäraselt seitsme aasta tagant. Tänavu Tartu ülikooli meditsiiniharidust hinnates tõi rahvusvaheline komisjon välja mitmeid kohti, kus tuleks teha muutusi.

Muu hulgas soovitatakse Tartu ülikoolil kriitiliselt üle vaadata arstiteaduste õppekava, õpetada tulevastele arstidele enam sotsiaalseid oskusi nagu suhtlemine patsiendiga ja pakkuda tudengitele rohkem praktikavõimalusi, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Õnneks, ja mis on peamine, seal ei ole sees soovitusi, et nad võiks paremini osata kopsu, südant või liigeseid ravida," märkis Tartu ülikooli rektor Volli Kalm.

Ehk teisisõnu on ravimisoskus väga hea, puudused aga mujal.

Küll aga vähendas hindamisnõukogu aega, millal meditsiinivaldkonda Tartu ülikoolis taas hindama tullakse. Seaduses ette nähtud seitsme aasta asemel tullakse nüüd viie aasta pärast. Tartu ülikoolile see ei meeldinud ja kaaluti isegi võimalust komisjoni hinnang vaidlustada.