Tartu tragöödias viga saanud 3-aastase poisi toetuseks on kogunenud üle 16 000 euro

 (3)
Kontsert ja perepäev "Heli puudutus"
Kontsert ja perepäev "Heli puudutus"Foto: Vallo Kruuser

Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond alustas möödunud reedel annetuste kogumist detsembri alguses Tartus toimunud korteripõlengus kannatada saanud 3-aastase poisi toetuseks, kes viibib ravil TÜ Kliinikumis. Kolme päevaga oli annetajate abiga kogunenud juba 16 069 eurot.

Lastefondi teatel saadi tõuge annetuste kogumiseks headelt inimestelt, kes omaalgatuslikult kliinikumi poole pöördusid, et lapsele erinevat laadi abi pakkuda.

Et luua soovijatele konkreetne võimalus aidata, algatas Lastefond annetusprojekti, mille raames oli ja on võimalik pisipoissi toetada, tehes ülekanne SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgituseks "3-aastane poiss".

Novembri lõpus leidis Tartu Lääne tänaval aset tragöödia, kus tapmises kahtlustatav ema süütas enda ja oma 3-aastase poja.

Lapsel on põletushaavad mitmes kehapiirkonnas, mistõttu tema ravi saab olema pikaajaline ja kompleksne ning vajalikud on korduvad nahasiirdamise operatsioonid.

Kogutud annetused suunatakse esmajärjekorras lapse ravile kaasaaitamiseks, kuid vajadusel ja võimalusel ka muul moel tema edaspidiseks abistamiseks.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest.

Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.