Tartu tõstis eralasteaedadele ja -hoidudele makstavat toetust


Lapsed õpivad tähti
Pilt on illustreerivFoto: Rauno Volmar

Tartu maksab tänavu eralasteaiale täisajalist õppekohta kasutava lapse kohta toetust 200 eurot kuus ja sobitusrühmas haridusliku erivajadusega lapse kohta 600 eurot kuus.

Kokku kulub tänavu eralasteaedadele toetuste maksmiseks ligi 1,7 miljonit eurot, mis on üle 130 000 euro võrra rohkem kui eelmisel aastal, teatas Tartu linnavalitsus.

„Eelmisel aastal maksime aiaealise lapse eest toetust 182 eurot ja sõimeealise lapse eest 191 eurot kuus. Sellest aastast ei sõltu toetuse suurus enam lapse vanusest – kõigi laste puhul on see 200 eurot,” kommenteeris abilinnapea Tiia Teppan.

Praegu pakub Tartu linnas lasteaiateenust 11 eralasteasutust 13 tegevuskohas. Lapsi käib neis 586.

Linnavalitsus kinnitas ka lapsehoiutoetused, mis on lapse kohta 170 eurot kuus, 8,10 eurot päevas ja 1,01 eurot tunnis. Eelmisel aastal sõltusid ka hoiuteenuse eest makstavad toetused lapse vanusest – lasteaiaealise lapse puhul oli see 155 eurot ja sõimeealise lapse oma 162 eurot kuus. Sellest aastast enam vanuse järgi toetuse suurust ei diferentseerita.

Toetust makstakse erahoiuteenuse osutajale, kellel on maavalitsusest väljastatud kehtiv tegevusluba. Lapsehoiuteenuse toetuste maksmiseks on tänavu kavandatud pea 1,4 miljonit eurot umbes 535 lapsele.

Tartu linn maksab eralasteaedadele toetust alates 1997. aastast ja erahoidusid on toetatud alates 2007. aastast.