Tartu meer: Keski valimispink on lühike

 (82)
Urmas Kruuse
Foto: Andres Putting

Reformi Tartu linnapeakandidaat ja praegune Tartu meer Urmas Kruuse ei pea keskerakondlast Aadu Musta kuigi tõsiseks vastaseks Tartu linnapea kohale. "Savisaar ise nõudis vahetust, aga nüüd tundub, et Keskerakond ei suuda millegi uuega välja tulla," ütles Kruuse.

"Seda nimekirja vaadates loen välja, et Keskerakonnal näpud põhjas. Kui Aadu Must on Tartus linnapeakandidaat, siis on näha, et pole uusi tulijaid. See on slge märk sellest, et nad on Tartus alla andnud. Lootsin, et nad panevad Tartu linnapeakandidaadiks kellegi muu," ütles Kruuse Delfile.

Midagi värsket ega uut pole Keskerakonnal tema sõnul ka muudes linnades välja käia.

"Neil oleks ilmselt lihtsam olnud, kui oleks Tallinna linnapeakandidaadiks pannud Jüri Ratase. Ratas oli ääretult populaarne linnapea, aga ilmselt oligi asi selles, et ta osutus liiga populaarseks ja Savisaar otsustas ta välja vahetada."

"Viisitamme kandidatuur näitab selgelt, et Viisitamm lastakse Pärnus põhja, arvestades tema kohtuasjadega ja sellega, et Pärnus on maavanema juhtimisel kokku pandud väga tugev valimisliit. Ilmselt Pärnus võidavadki Reformierkond ja valimisliit," lootis Kruuse.

Niisiis peab Kruuse kummaliseks, et ehkki Edgar Savisaar nõudis vahetust, ei ole ta ise millegi uuega välja tulnud.

Samas on Keskerakonnaga viimasel ajal liitunud terve hulk tuntud nimesid muudelt elualadelt.

"Peibutuspartide jõuline kasutamine näitab, et oma pink on lühike.
Mõnes mõttes naljakas, kui spordiinimestele panankse sõnad suhu, kuidas Keskerakond toetab sporti, kuigi spordi pearahasid vähendati poole võrra."