Tartu koroonaviiruse testimise telk asub kolmapäevast laululava parklas

 (5)
Koroonaviirust on võimalik testida ka Viljandis
Foto on illustreeriv.Foto: Kenno Soo

Alates kolmapäevast asub koroonaviiruse testimise telk Tartu laululava alumises parklas ning A.Le Coq Sport spordimaja juures enam testimist ei toimu. Testimistelk hakkab laululava parklas tööle kolmapäeval kell 12.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on A.Le Coq spordimaja aktiivses kasutuses ning inimesi liigub parkla territooriumil palju. Seega otsustas linnavalitsus nihutada telgi väikesema liikumistihedusega kohta.

"Laululava parkla võimaldab paremini eraldada testile tulijaid ning oma igapäevaseid toimetusi tegevaid linnaelanikke. Telk hakkab asuma parkla lauluväljaku pool asuvas osas, Tähtvere spordiparki tulevad treenijad saavad autod jätta parkla spordipargi poolsesse ossa,“"sõnas Lees.

Terviseameti soovituste järgi tuleks testimisele jõuda täpselt kokkulepitud ajal, mitte oluliselt varem ega hiljem. Koroonakahtlusega isik ei tohi sõita testi tegema ühiskondliku transpordiga, vaid peaks kohale minema autoga. Võimalik on minna testi tegema ka jalgsi.

"Testimisele tulles on soovitatav kanda isiklikku maski ja desinfitseerida käsi, hoides teistega kahemeetrist vahet. Juhul, kui esineb koroonaviiruse sümptomeid ja ise pole võimalik testimistelgi juurde minna, tuleb seda öelda testimise aja kokkuleppimisel ja sel juhul soovitatakse kodust proovi andmist," ütles terviseameti peadirektori kohustetäitja Mari-Anne Härma.

Tartu laululava alumisse parklasse soovitatakse sõita F. Tuglase tänava kaudu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!