Tartu jooksumaraton peatab osades piirkondades liikluse, varisemisohu tõttu jääb kuudeks suletud ka Sämi sild

 (1)
Õnnetus sämi silla juures tallinn-narva mnt 109 km
Foto: Martin Dremljuga

Täna on üle Eesti seatud mitmeid liikluspiiranguid, kuna Lõuna-Eestis toimub Tartu jooksumaraton ning Lääne-Virumaal on suletud hiljuti rängas õnnetuses kahjustada saanud Sämi sild, mis jääb suletuks veel vähemalt 2-3 kuuks.

Seoses Tartu Jooksumaratoniga on liiklus ajutiselt peatatud Otepääl:

Kell 10.50 kuni 11.15 Otepää - Valga mnt - Tartu mnt – Kanepi mnt ristist (fooriga ristmikust) kuni Rolleriraja ristmikuni;

Kella 10.50 kuni 11.45 (viimase jooksja ära pööramiseni maanteelt) Otepää-Rõngu mnt esimesed 4 km (va operatiivsõidukid). Liikumine lubatud jooksjate rongi taga peale lõpuautot (politseiauto) või jooksjate ees tuleva liiderauto (politseiauto) ees ainult Rõngu suunas.

Otepääl on parkimine keelatud kell 7.00 – 11.15:

Valga mnt-l Tartu mnt - Valga mnt – Kanepi mnt ristist (fooriga ristmikust) kuni Otepää linnapiirini mõlemal pool teed;

Tehvandi tee Valga mnt ja Tehvandi Spordikeskuse peahoone vahelisel lõigul, mõlemal pool teed;

Rollerirada Valga mnt ja Mäe tn vahelisel lõigul, mõlemal pool teed;

Maanteid, mida mööda kulgeb ja mida ületab SEB 32. Tartu Jooksumaratoni rada, ei suleta liikluseks, kuid seal kehtivad kiirusepiirangud ning samuti tuleb juhinduda liikluse reguleerijate märguannetest.

Seotud lood:

Lääne-Viru maakonnas Tallinn-Narva maanteel asuv Sämi sild (km 109,3) on aga avarii tagajärjel tekkinud varisemisohu tõttu liiklusele suletud.
Ümbersõidud on organiseeritud järgmiselt: põhiline ümbersõit toimub Põdruse-Kunda-Pada maantee kaudu ja kohalik ümbersõit Sõmeru-Kabala maantee ning Sämi-Sonda-Kiviõli tee Sämi-Kabala lõigu kaudu.

Liiklus jääb Sämi sillal suletuks hinnanguliselt 2-3 kuuks kuni silla tarindi taastamiseni.

Kella 13.00-17.00 tehakse teekatte parandustöid Lääne-Viru maakonnas Rakvere-Väike–Maarja-Vägeva maanteel Ebavere-Rakke lõigul (km 30-44).

Kella 17.00-20.00 toimuvad Lääne-Virumaal mööda jalgratta- ja jalgteed rulluisutamise meistrivõistlused marsruudil Pajusti-Piira-Tõrma-Rakvere. Võistlustrassi ületuskohtades riigimaanteedest korraldavad liiklust reguleerijad.