Tartu HIV-i epideemia hirm on asjatu

 (34)
Sun Dance Music Festival 2004 - AIDS-i Ennetuskeskus
Foto: DELFI

Eile hommikul uudisteportaalidesse ilmunud lugu selle kohta, nagu võiks Tartut lähiajal tabada HIV-epideemia, pani teravalt reageerima nii linnaarsti kui üliõpilased.

Tartu tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree ütleb, et ühest küljest on see šokiteraapia, mille hea külg on see, et kindlasti suureneb nüüd aidsinõustamiskabineti külastatavus, vahendab Tartu Postimees.

Tartu Ülikooli kliinikumi sisekliiniku nakkusosakonna juhataja Matti Maimets ütleb, et uudis HIV-pommi plahvatamisest kõlab hirmsalt, kuna epideemia tähendab definitsiooni järgi oodatust kõrgemat haigestumist.

„Kui ametlikku statistikasse mitte süveneda, võib tõesti jääda mulje, et Tartu kandis on HIV suur probleem — 7. septembriks on tänavu avastatud Tartus ja Tartumaal kokku 26 HIV-nakatunut,” ütles Tervise Arengu Instituudi avalikussuhete juht Maris Saar.

Teisisõnu tähendab see, et siia tulevad ennast kontrollima inimesed ka mujalt Eestist ja seega ei saa ametlikku statisikat jälgides rääkida HI-viirusesega nakatunute plahvatuslikust kasvust Tartus.

Refereeritud artikli täistekst Postimees Online’s