Tartu alustab terava sotsiaalkampaaniaga: "Mitu elu jääb sinu südametunnistusele?"

 (145)
Tartu alustab terava sotsiaalkampaaniaga: "Mitu elu jääb sinu südametunnistusele?"
Tartu linnavalitsus

Tartu Linnavalitsus alustas eilsest nii linna bussipeatustes kui ka sotsiaalmeedias kampaaniat, mis kutsub inimesi hoolima üksteise eludest ja püsima koroonaviiruse leviku vältimiseks kodus.

Reklaamidel näeb jõulisi sõnumeid, mis annavad inimestele märku, et tegemist on ohtliku haigusega. Sõnumitele nagu "Kelleta sa oled nõus elama?", "Väljas oled sa ohtlik. Mitu elu jääb sinu südametunnistusele?" või "Iga viirusesse surnud inimene oleks tahtnud perega kodus olla. Miks sina ei taha?" lisandub meeldetuletus püsida kodus.

Tartu kriisimeeskonna juhi linnapea Urmas Klaasi sõnul võivad need sõnumid mõjuda šokeerivalt, kuid pidades silmas praegust olukorda on selline lähenemine vajalik. "Me näeme iga päev, kuidas inimesteni ei ole ikka veel jõudnud arusaam, et oma hoolimatu suhtumisega võivad nad ohtu seada kaaslinlaste elu. Soovime oma kampaaniaga sellest ignorantsusest läbi murda," lisas linnapea.

Urmas Klaasi sõnul on kampaania suunatud neile, kes ilma olulise põhjuseta käivad endiselt avalikes kohtades hulgakesi, lähevad kaasa ostupaanikatega ja käituvad vastutustundetult. “Samas teeme sügava kummarduse eesliinil töötavate inimeste ees, kes haiglates, kauplustes, lasteaedades ja mujal meie inimeste eest hoolt kannavad," ütles linnapea.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!