Tartlased hädas uute linnaliini bussidega: kitsad ja hilinevad

 (41)
Tartlased hädas uute linnaliini bussidega: kitsad ja hilinevad
Delfi lugeja foto

Jaanuaris hakkasid Tartu linnaliinidel sõitma tuliuued bussid, kuid tartlased kurdavad, et bussides on kitsas ja sõiduplaanistki ei peeta enam kinni.

“Enne oli üks lõõtsaga buss justkui kahe eest, nüüd neid enam pole,” ütleb Maie ja kurdab, et uues bussis peab tipptundidel seisma ühel jalal. Ihastes elav pensionär Tiiu räägib, et praegu on isegi kõige suuremad kolme uksega bussid kella nelja-viie ajal õhtul nii täis, et inimesed pressivad end bussijuhilegi selga, kirjutab Õhtuleht.

Veel rohkemgi teeb meelehärmi busside hilinemine — Sebe vanemliikluskorraldaja on kurtjatele vastanud, et hilinemise põhjusteks võivad olla varasemast suurem piletimüük bussis, bussijuhtide soov uusi sõidukeid hoida ning ka see, et uued juhid oma liine veel hästi ei tunne.

Tartu abilinnapea Margus Hanson näeb kitsikuse ühe põhjusena seda, et inimesed on hakanud sagedamini bussiga sõitma. Hansoni sõnul analüüsitakse olukorda ning on võimalus, et kui kevadel saadakse viis uut gaasibussi, siis jäetakse populaarsematele liinidele alles ka praegu nende asemel kasutatavad vanad reservbussid.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebiküljel