Tarand: kui Kaja Kallas arvas, et mina või Kelam on tulnud raadiosaatesse napsusena, siis oleks pidanud seda otse ütlema

 (147)
Indrek Tarand ERRi valimisdebatile saabumas
Indrek Tarand ERRi valimisdebatile saabumasFoto: Veiko Vares

Kaja Kallas kirjutas paari päeva eest oma ajaveebis, et Vikerraadio Eesti eurosaadikute vestlusringis oli tunda tugevalt alkoholi lehka ning vihjas, et selle allikaks on üks kogenum europarlamendi liige.

„Eetikakoodeksi koostaja võiks teada Nassim Taleb`i esimest eetikareeglit: “If you see fraud and do not say fraud, you are a fraud”. Niisiis, kui tekkis arvamus, et üks kahest eelmise koosseisu parlamendiliikmest on enne Vikerraadio saadet tarvitanud alkoholi, siis olekski pidanud saates niimoodi väitma,“ kirjutas Indrek Tarand oma ajaveebis.

„Ma olen kindel, et ei Tunne Kelam ega mina poleks keeldunud väikesest käigust EP arstipunkti vastavate analüüside tegemiseks. Minul on sedalaadi kogemus Kadri Simsoniga eelmistest Europarlamendi valimistest olemas ja niimoodi oleks saanud tõestada ka Kaja Kallase ebaeetilist käitumist ja valeväidet,“ lisas ta.

„Aga ta (Kaja Kallas – toim) ei teinud nii, vaid eelistas parteikoolitusest meelde jäänud anonüümse insinuatsiooni printsiipi. Seega tõlkigem Taleb`i lause Kajagi jaoks:” Kui näed valet, aga ei nimeta seda valeks, siis oled ise vale!”,“ leidis Tarand.

„Kuid filosoofia keelt mittevaldavate parteilaste tarbeks lausugem lihtsamalt: preili Kallase udupeen haistmisorgan on ilmselt ikka veel Taavi Veskimäe odööridest sedavõrd tulvil, et ta ei tee vahet peenema tubaka ning Gewürtztramineri lõhnadel. Küll õpib! ,“ jätkas ta.