Tänavuse Wiedemanni keeleauhinna saab Mari Tarand

 (2)
Tänavuse Wiedemanni keeleauhinna saab Mari Tarand
Foto: Andres Putting

Valitsus otsustas määrata F. J. Wiedemanni keeleauhinna tuntud ja tunnustatud raadiotoimetajale Mari Tarandile, kelle kandidatuuri esitas haridus- ja teadusministeerium.

Mari Tarandile otsustati auhind määrata keelevalgustusliku saatesarja "Keelekõrv" loomise ja toimetamise, raadiosaadete "Keeleminutid", "Ex libris" ja "Om maid maailman tuhandit …" juhtimise, igierksate kultuurisidusate keelearutluste ning nõudliku, täpse ja mõjurohke keeletaju eest, Eesti keelemõtte talletamise eest, teatas haridusministeeriumi pressiesindaja.

Mari Tarand on vahendanud paljude eesti kirjanike, kuns tnike ja keeleinimeste intervjuusid, rääkinud elavaks rohked kultuuri- ja keeleküsimused ning teinud tänuväärset tööd eesti murdeluule igiväärtuste tutvustamisel.

F. J. Wiedemanni keeleauhind määratakse igal aastal ühele füüsilisele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel.

Wiedemanni keeleauhinna suurus on 32 000 eurot. Auhind antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeval.

Möödunud aastal määrati Wiedemanni keeleauhind Tartu Ülikooli emeriitprofessor Tiit-Rein Viitsole, aasta varem sai selle emakeelse sõnakasutuse suurmeister Ain Kaalep.