Tänavune "Jõulutunnel" toetab Toidupanka

 (22)
Toidupanga toidukogumispäev Sikupilli Prismas
Foto: Rauno Volmar

ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" toetab esimesel jõulupühal eetrisse jõudvas otsesaates Eesti Toidupanka, mille kaudu saavad abi ennekõike paljulapselised ja väikeste lastega allpool toimetulekupiiri elavad pered.

Kaileen Mägi ja Urmas Vaino juhitava saate abiga loodetakse soetada Toidupanga tegevuseks vajalikke seadmeid ja transpordivahendeid, mille hulka peaks kuuluma külmkambriga auto.

Toidupank tegutseb 2010. aasta märtsist alates ning on Euroopa toidupankade föderatsiooni liige. Tegutsemise põhimõte on, et toit saadakse tasuta kohalikust kaubandusvõrgust, tootjatelt ning talumeestelt, ja antakse ära samuti tasuta.

Toidupangad aitavad peresid, kes on sattunud ajutiselt majanduslikult keerulisse olukorda. Enamasti suudetakse hiljemalt 1-2 aasta möödudes kriisist välja tulla ning hakkama saada lisaabita.

“Jõulutunneli” otsesaade on läbi päeva eetris kuus korda ja kokkuvõte tehakse pärast “Aktuaalset kaamerat”.

Saatejuhid Kaileen Mägi ja Urmas Vaino kutsuvad stuudiosse külalisi teemaintervjuudeks. Muusikalisi elamusi pakuvad Ewert & The Two Dragons, Tanja Mihhailova ja Mikk Saar, Iiris, Koit Toome, Ott Lepland, Ivo Linna, Lenna, Lauri Pihlap, Elina Born, Hedvig Hanson, HND, Zetod, jt.

Juba alates 18. detsembrist on avatud telefoninumbrid, millele helistades saab toetada Toidupanga tegevust.

Helistades numbril 900 7701 saab annetada 2 eurot, numbril 900 7702 annetatakse 5 eurot, ja numbril 900 7703 annetatakse 25 eurot.

Seotud lood:

Televaatajate annetuskõnesid vahendavad telefonifirmad Elion, EMT, Elisa, Starman ja Tele2 ilma teenustasuta.

2012. aasta "Jõulutunnel" käsitles intellektipuudega noorte ja nende perede eluolu ning kogus Päikesekodu toetuseks 202 000 eurot.

2011. aastal annetati saate kaudu 208 000 eurot Põhja-Eesti Pimedate Ühingule, et korrastada ühingu Tallinna Tondi tänava maja rehabilitatsiooni- ja koolitusvõimalusi pakkuvaks tegevuskeskuseks nii Tallinna ja Harjumaa kui ka kõigi teiste Eesti vaegnägijate heaks.

2010. aastal toetasid Eesti inimesed "Jõulutunneli" kaudu Hiiumaa haiglat, kogudes kompuutertomograafi ostmiseks 1,383 miljonit krooni.

"Jõulutunnel" on ETV eetris 1999. aastast.