Tänavune jõulujumalateenistuse otseülekanne tuleb Risti kirikust

 (22)
Risti kirik
Risti kirikFoto: Annika Laats

Selle aasta jõulupüha jumalateenistuse otseülekanne tuleb 700 aasta vanusest Harjumaa lääneservas asuvas Harju-Risti kirikust.

Televaataja saab esimesel jõulupühal, 25. detsembril kl 13 ETV vahendusel heita pilgu Risti kirikusse, mis on oma rohkete kunstiajalooliste leidudega korduvalt ka avalikkuse tähelepanu äratanud.


Eesti Kirikute Nõukogu otsustas, et selle aasta jõulupüha jumalateenistuse otseülekanne tehakse Harju-Risti kirikust, mis paistab silma oma noorusliku liikmeskonna ja kasvava koguduse poolest.


Jõulujumalateenistus toimub kogudusele tuttavlikus vormis, kuid kaasatud on tavapärasest enam muusikuid: laulab Padise kammerkoor Liina Annuse juhendamisel, orelil mängib Pille Metsson, viiulil Eve Erik. Erilise aktsendi annab jumalateenistusele koguduseliikme Mait Maltise ja tema poegade kaasateenimine. Jutluse peab Risti koguduse õpetaja Annika Laats.

Jumalateenistuse juhatab sisse väike ülevaade kiriku ajaloost ja koguduse elust. Kaamerasilma ette jääb ka Risti kirikaias olev Vabadussõjas langenute mälestussammas, mis on üks kolmest puutumatuna nõukogude okupatsiooni üle elanud Vabadussõja mälestusmärgist Eestis.