Tänavu on Eestis juba neli inimest leetritesse haigestunud

 (3)
Leetrivaktsiin
LeetrivaktsiinFoto: LUCY NICHOLSON, REUTERS

Sel aastal on Eestis leetritesse haigestunud juba neli täiskasvanut, kellest kolm tõid nakkuse kaasa reisilt, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Kolm Eesti inimest nakatusid leetirtesse reisil Sril Lankale ja Araabia Ühendemiraatidesse, Egiptusesse ja Ukrainasse ning üks sai nakkuse pärast kokkupuudet leetrihaigega Eestis.

Terviseameti andmetel olid haigestunud täiskasvanud mehed vanuses 19 kuni 57. Kaks juhtu registreeris terviseamet Pärnumaal, ühe Harjumaal ja ühe Tartumaal.

Eelmisel aastal kajastati Eestis laialdaselt seda, kuidas Saaremaal nakatus leetritesse kaheksa inimest. Aasta lõpus lisandus aga veel kaks haigusjuhtu, kui vaktsineerimata ema ja laps nakatusid leetritesse reisil Taisse.

WHO igakuised andmed näitavad, et eelmise aasta jooksul haigestus Euroopas leetritesse 82 596 inimest, ligi kaks kolmandikku neist vajas haiglaravi ning 72 inimest suri.

Nakatunute arv oli Euroopas selle kümnendi suurim: võrreldes 2017. aastaga haigusjuhtude arv kolmekordistus, kuid võrreldes 2016. aastaga, mil leetritesse nakatumisi oli erakordselt vähe, on haigestumine lausa 15-kordistunud.

Loe refereeritud artiklit täispikkuses ERRi uudisteportaalist.