Tänasest on lubatud minna Narva veehoidla jääle Kulgu sadamast kolme kilomeetri ulatuses ülesvoolu kuni ühe kilomeetri kaugusele Eesti-poolsest kaldast, kuid mitte lähemale ajutisele kontrolljoonele kui 50 meetrit jalgsi ja mootorsaanidega, teatas Ida prefektuur.

Küll aga on keelatud Peipsi järve jääle ja Narva veehoidlale minna sõidu- ja veoautodega ning traktoritega.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht piirivalvekolonel Aimar Köss tuletab kalastajatele meelde, et jalgsi järvele väljumine ja tagasitulek on soovitav registreerida lähimas kordonis. Transpordivahenditega väljumine ja tagasitulek Peipsi järvele kaugemale kaldast kui üks kilomeeter on registreerimine kohustuslik.

Kalur, võta mobiil jääle kaasa

Kordonite kontaktandmed on Vasknarva kordon (333 1650), Alajõe kordon (333 1660), Narva kordon (3331580) ja Mustajõe kordon (333 1630). Aimar Köss paneb kalastajatele südamele mitte ligineda rüsijääle ning kindlasti olla periooditi ühenduses ka enda lähedastega, kes oleksid samuti kalastaja asukohaga kursis.

• Järvele minnes tuleks kaasa võtta laetud mobiiltelefon, milles on olemas kordoni kontaktnumber. Lisaks tuleks enese turvalisuse tagamiseks kaasa võtta ka navigatsioonivahend ja jäänaelad.

• Võimalusel ärge minge järvele üksinda. Ühes kaaslastega järvele minekul hoidke üksteise nägemiskaugusesse, et õnnetuse korral kaaslased teid märkaksid ja saaksid vajadusel abi kutsuda või seda ise osutada.

• Järvejääl transpordivahendiga liigeldes tuleb hoida ohutut vahemaad sõidukite vahel.

• Riietuda soojalt ja vastavalt ilmaprognoosile

• Külmarohi ja selle manustamine jätke koduseks tegevuseks kalasaagi kaalumise juurde.

Turvalist liikumist jääl ning head kalaõnne!