Tänasest on talverehvide kasutamine kohustuslik

 (1)
Tänasest on talverehvide kasutamine kohustuslik
Foto: Ilmar Saabas

Maanteeinfokeskuse ja politsei teatel on tänasest kuni 1.märtsini Eestis talverehvide kasutamine kohustuslik.

PPA korrakaitsepolitseiosakonna juhtivkorrakaitseametniku Riho Tänaku sõnul tuleb vaatamata soojale talvealgusele arvestada juba musta jää ja libeduse ohuga. „Täna hommikul Tallinna-Rapla maanteel juhtunud liiklusõnnetus on kurb kuid ilmekas näide sellest, kuidas autojuhid ei ole veel muutlike ilmastikuoludega harjunud ning oma sõidustiili vastavalt lähenevale talvele muutnud.“

Vaatamata plusspoolele jäävale õhutemperatuurile, võib teepinnatemperatuur jääda alla nulli. „Kiirest temperatuuri muutusest tingitud musta jää oht on kõige suurem sildadel ja metsavahelistel teedel ning seda eelkõige öötundidel ja varahommikuti,“ hoiatas Riho Tänak.

Libedal teel tuleb sõitmisel olla tähelepanelik ja rahulik. „On viimane aeg hakata end harjutama talviste sõiduvõtetega, mis tähendab suurema pikivahe hoidmist, järskudest ja hoogsatest manöövritest hoidumist ning teeoludele vastava sõidukiiruse valikut,“ sõnas ta.

Talveperioodil on kasulik jälgida infot teeolude kohta Maanteeameti kodulehel või küsida seda lühinumbrilt 1510. Pikemaid sõite või mitmepäevaseid reise planeerides võib juba täna arvesse võtta, et ilmaolud võivad sihtkohas või tagasisõitu alustades tunduvalt muutunud olla.

Naastrehve on lubatud Eestis kasutada alates 15. oktoobrist kui 31. märtsini. Talverehvid on kohustuslikud 1. detsembrist 1. märtsini.