Täna toimuv Putini-konverents toob kokku Kremli-eksperdid üle maailma

 (23)

Täna Eesti aja järgi kell 15 algas New Yorgis Putini-teemaline konverents, mis keskendub Venemaa presidendi Vladimir Putini rolli analüüsimisele Venemaa viimase 15 aasta välis- ja julgeolekupoliitilistes otsustes.

Konverentsil vaadatakse põhjuseid, mis on Venemaa viinud vastuseisule lääneriikidega otsitakse muu hulgas vastust küsimusele, kuidas saab lääs end kaitsta Venemaa info- ja küberrünakute vastu.

Konveretsi otseülekannet saab jälgida konverentsi kodulehel.

Tegu on esimene selletaolise konverentsiga. mis toob kokku Kremli-eksperdid, välis- ja julgeolekupoliitika kujundajad, ajaloolased, Putini biograafiakirjutajad ja Venemaa demokraatia-aktivistid. Teiste seas esinevad Garry Kasparov, ajakirjanik ja mitmete Venemaa-teemaiste raamatute autor David Satter, majandustedlane Anders Åslund, ajakirjanik James Kirchick, infosõja ekspert Molly Mckew, ajakirjanik ja mitmete Venemaa-teemaliste raamatute autor Luke Harding, ajaloolane Amy Knight, Venemaa luuretegevuse ekspert Andrei Soldatov, Magnitski akti eestkõneleja Bill Browder ja Stanfordi ülikoolis küberjulgeolekule keskendunud president Toomas Hendrik Ilves. Ilves keskendub oma ettekandes Venemaa küberohule ja sammudele, mida lääs saab enda kaitseks astuda.

Konverentsi korraldab Ühendriikides asuv Human Rights Foundation, mille esimeheks on Garry Kasparov.