TÄNA "RADARIS": Tuntud geiaktivist Reimo Mets pole kaheksa aastat oma korterisse pääsenud

 (33)
Reimo Mets
Reimo MetsFoto: Vallo Kruuser

Kaheksa aastat tagasi ostis jurist ja seksuaalvähemuste õiguste eest võitlemisega tuntuks saanud Reimo Mets kohtutäituri enampakkumiselt korteri, kuid korterit ennast pole ta sama täituri tegemata töö tõttu tänase päevani kasutada saanud.

"Mille üle me vaidleme täna? Tulgu kohale, andku korter üle. Võtku see jama siit välja, tehku akt ja kõik ongi korras," on Mets kuri. Ent omal käel ta midagi ette võtta ei saa ja nii kestab see juba 2007. aasta lõpust, kui metsast sai Rakvere kohtutäitur Kairi Laiõuna korraldatud enampakkumise kaudu ühe Ida-Virumaal Kiviõlis asuva korteri omanik.

Korter pidi olema tühi, kuid kohe pärast ostu selgus, et seal keegi siiski elab. Mets tegi talle enampakkumisel korteri müünud kohtutäitur Laiõunale avalduse korteri valdus talle üle anda, kuid veel kaheksa aastat hiljem pole kohtutäitur seda teinud. Lisaks on korteri elanik tekitanud Metsale tuhandetesse eurodesse ulatuva kommunaalvõla.

"Radar" uuris asja lähemalt ja tuli välja, et kohtutäitur Laiõun on sarnast tegevusetuse joont hoidmas ka teistes tema menetluses olevates juhtumites. Asi on läinud sedavõrd kaugele, et kohtutäitur on nüüdseks ka justiitsministeeriumi uurimise all. Kõigest lähemalt kell 20.30 algavas "Radaris".