Täna on veteranipäev

 (43)
Täna on veteranipäev
Veteranide toetussümbol sinilillFoto: Rauno Volmar

Täna tähistab Eesti kuuendat korda veteranipäeva.

Veteranipäevaga tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ja naisi ning nende perekondi ja lähedasi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut või teenistuses viga saanud.

Veteranipäeva hommikul heisatakse veteranide poolt päikesetõusul Narva kindluses riigilipp.

Kell 9.00 mälestatakse Paldiski Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures langenud kaitseväelasi. Keskpäeval on Tori Püha Jüri kirikus jumalateenistus, millega mälestatakse kõiki Eesti eest võidelnud sõjamehi.

Kell 17.00–22.00 on kõigil võimalus Tallinnas Vabaduse väljakul külastada militaarmessi, kus osalevad Eesti kaitsetööstuse liidu ettevõtted, mittetulundusühingud ja Kaitseliidu, kaitseressursside ameti ning kaitseväe üksused.

Päeva nael on kell 19.00 algav heategevuslik rokk-kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul, kus esinevad Karl-Erik Taukar Band, Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals ning Kaitseliidu Tallinna maleva rokkansambel Mustad Kolonelid. Kontserdist teeb otseülekande ETV2.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub ligi 2800 inimest. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.