Täna möödub 22 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest

 (136)
Eesti lipp lehvimas laulupeol
Eesti lipp lehvimas laulupeolFoto: Tanel Meos

Täna on taasiseseisvumispäev, mis on ka lipupäev ning selle puhul heisatakse lipud kõikidel elu-, äri- ja büroohoonetele.

20. augustil 1991. aastal võttis Ülemnõukogu vastu otsuse „Eesti riiklikust iseseisvusest“. Otsus lõpetas nõukogude okupatsiooni ning taastas Eesti riikliku iseseisvuse, muuhulgas taasseati sisse diplomaatilised suhted teiste riikidega.

Esimesena tunnustas Eesti taastatud iseseisvust 22. augustil 1991 Islandi Vabariik.

Lipud heisatakse hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Üle kogu Eesti toimub täna mitmeid üritusi tänase päeva tähistamiseks. Näiteks Tallinnas võib külastada teletorni, kus toimub perepäev.

Taasiseseisvumispäeval esmakordselt toimuval Tallinna laulupäeval astub üles tuhatkond lauljat ja pillimeest, lisaks laulukooridele esinevad ka Liisi Koikson, Jaak Johanson, ansambel Ro:Toro jt. Kontsert algab kell 15 Kadriorus.

Tartlasi, linna külalisi ja kodanikeühendusi oodatakse kella 11 Emajõe äärde Kalevipoja ausamba juurde, et üheskoos tähistada Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 22. aastapäeva.

Kõnelevad Tartu linnapea Urmas Kruuse, ajaloodoktor, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste professor Kaarel Piirimäe ja filosoofiadoktor, ajakirjandusloolane Krista Aru. Esinevad Tartu Tamme Gümnaasiumi vilistlasorkester Gunnar Pettaigi juhatusel ja Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus Lauri Breede juhatusel. Üritust juhib Madis Ligi.